Září 2008

Filmový testík

27. září 2008 v 19:18 | ☼ Irča ☼
1. Jak se jmenuje nejnovější film Bena Sttilera, který právě běží v kinech?
A, Iluzionista
B, Modrooká Polly
C, Noc v muzeu
D, Baba na zabití
2. Ve filmu Madagaskar se objevila čtveřice zvířecích kamarádů.....?
A, lev, medvěd, žirafa, hrošice
B, žirafa, hrošice, zebra, lev
C, hrošice, tučňák, tygr, zebra
D, zebra, lev, žirafa, opice
3. Jméno jihočeské vísky, kde režisér Troška natáčel triologii Slunce, seno....?
A, Lenora
B, Vodňany
C, Lišov
D, Hoštice
4. Režisér Dannyho parťáků se jmenuje?
A, Steven Soderbergh
B, George Clooney
C, Steven Spielberg
D, Sergio Leone
5. Co tenhle název filmu v překladu znamená? FREAKY FRIDAY
A, Prostě sexy
B, Taková normální holka
C, Pátek třináctého
D, Mezi námi děvčaty
6. Jakou barvu ráda nosila Pravá blondýnka Elle Woods v podání Reese Witherspoon?
A, modrou
B, růžovou
C, oranžovou
D, fialovou
7. V jakém roce získal Mel Gibson OSKARA (nápověda: Statečné srdce - nejlepší režie)?
A, 1991
B, 1999
C, 1996
D, 1990
8. Kde se narodily dvojčata Mary-Kate Olsen a Ashley Olsen ?
A, Kalifornie
B, Oklahoma
C, New York
D, Ohio
9. Jak se jmenuje dcerka Katie Holmes a Toma Cruise?
A, Vali Cruise
B, Suri Cruise
C, Paris Cruise
D, Jane Cruise
10. V kterém filmu nehraje Keira Knightley?
A, Blafuj jako Beckham
B, Láska nebeská
C, Telefonní budka
D, Pýcha a předsudek
A jak jste dopadli?
Tady jsou výsledky: 1C, 2B, 3D, 4A, 5D, 6B, 7C, 8A, 9B, 10C

Kolik toho víš o koních??

27. září 2008 v 19:17 | ☼ Irča ☼
1. Jak se nazývá klín ve tvaru písmene "V" na kopytě? a)střelka b)zvon c)klín 2. Jak se jmenuje prakůň? a)Dinosaurus b)Eohippus c)Merychippus 3. Které obilí je pro koně nevhodnější? a)pšenice b)oves c)žito 4. Při jakém odvětví ježdění se uplatňují "překládané" otěže? a)westernové ježdění b)vozatajství c)voltiž 5. Jaký kříženec vznikne splynutím samce osla a klisny? a)mezek b)mula c)mestyk 6. Kolik krmných dávek by měl denně dostat kůň? a)1-2 b)3-4 c)5-6 7. Jaká rostlina není pro koně jedovatá? a)kapradí b)dubové listy c)čekanka 8. Jak se jmenuje nástroj, kterým odstraňujeme za srsti pot a prach? a)hřbílko b)kartáč c)hřeben 9. Co znamenají uši přiložené k hlavě? a)poslouchání jezdce b)výraz podřízenosti c)znak zlosti 10. Kolik má dospělý kůň stoliček? a)22 b)24 c)26 11. jaký chod koně nazýváme třídobý? a)trysk b)cval c)krok
Tak, jak si dopadl/a? Doufám, že dobře :)
HODNOCENÍ:1 a,2b,3b,4a,5b,6b,7c,8b,9c,10b,11b 11 nebo 10 bodů - skvělé, snažila jsem se vybírat otázky různorodého charakteru a pokud si uspěl/a máš u mě jedničku :) 9 až 7 bodů - dobré, všeobecné znalosti máš 6 až 4 body - i to je dobrý výsledek, já jsem například více přes praxi než přes teorii, ale možná by to chtělo se občas podívat i do "chytrých" knih a časopisů. 3 a méně bodů - tady by to asi něco chtělo, co si třeba k narozeninám přát jednou místo cédéčka pěknou knihu o koních??? :)

Jste nej kámošky??

27. září 2008 v 19:16 | ☼ Irča ☼
1. Jak jste se poznaly? a. V partě, se kterou dodneška trávíme nejvíc času. b. Prostě jsme se našly a od té doby jsme jako siamská dvojčata.2. Jak dlouho se znáte? a. Ani ne tak dlouho. b. Kámošíme se tak dlouho, že si ani nepamatuju, kdy to vlastně začalo.3. Když se obě zamilujete do stejného kluka... a. ...zatím se to nestalo, ale asi by naše přátelství skončilo. Z kámošky by se stala rivalka. b. ...určitě by nás to nerozházelo. Naše přátelství je důležitější než nějaký kluk. Koneckonců, kluků je tolik...4. Uvěříš jí, když ti řekne, že ti tvůj kluk byl nevěrný? a. Ne, jenom závidí a chce nás rozeštvat. Třeba proto, aby ho sama sbalila. b. Určitě. Myslí to se mnou přece dobře. A nechce, abych byla za blbce.5. Máš sexy nový účes. Pochválí ti ho, nebo ne? a. Spíš ne, možná se dokonce bude tvářit, že se na mně nic nezměnilo. b. Stoprocentně. Byla přece u kadeřnice se mnou a výsledná kreace na mé hlavě je výsledkem naší společné fantazie.6. Když se vydáte nakupovat a ty si všimneš něčeho naprosto úžasného... a. ...tak si to buď musím koupit, nebo mám smůlu. b. ...jakmile se zmíním, že mě něco zaujalo, při nejbližší příležitosti dostanu dárek...7. Koncert A-TAK! je ve vašem městě ve stejný den jako tvoje narozeniny... a. Oslavu budu muset odložit, protože bych asi slavila sama. b. Plánovaná oslava se uskuteční, ji by ani nenapadlo, aby šla na koncert a mě nechala o narozkách samotnou doma...8. Řekla ti tvoje kámoška někdy něco ošklivého? a. Ano, ale ona to tak nemyslela. b. Ne, upřímnou kritiku nepovažuju za něco ošklivého, navíc její slova měla opodstatnění.9. Zesměšnila tě někdy v partě? a. Jo, párkrát na mě vytáhla něco, čím se celá parta bavila, ale mně se chtělo brečet... b. Proč by to dělala? Vím stoprocentně, že by mě nikdy neztrapnila!
Vyhodnocení:Většinou a. Jsi si jistá, že se kamarádíš opravdu s tou pravou? Zkus se zamyslet, kolikrát udělala něco takového, že jsi se s ní ve vzteku chtěla napořád rozloučit. Zkus jí vysvětlit, že podrazy mezi kamarádkami nemají co dělat, a jestli to nepochopí, zbav se jí. Třeba právě díky ní nevidíš na přítelkyni, která by opravdu stála za to...
Většinou b. Gratulujeme, líp sis vybrat nemohla. Vaše přátelství je přímo učebnicové, tak hlavně aby to tak vydrželo. Na všem se musí pracovat a myslet si, že bez snahy budeš mít pořád tak dokonalé přátelství jako teď, je nesmysl. Vůbec, kdy jste si s kámoškou samy ve dvou udělaly pyžamový večírek?